זכויות כלכליות, חברתיות ותרבותיות בישראל / יורם רבין ויובל שני

זכויות כלכליות, חברתיות ותרבותיות בישראל / יורם רבין ויובל שני

     לחצו על הספר להגדלה

זכויות כלכליות, חברתיות ותרבותיות בישראל, הינו הספר הראשון הסוקר באופן מקיף, שיטתי ואנליטי את מעמדן של הזכויות החברתיות בישראל. המאמרים שבספר נכתבו על-ידי בכירי המשפטנים בישראל העוסקים בחקר התחום. המאמרים מנתחים את התיאוריות העומדות בבסיס הזכויות החברתיות, דנים בקשיים ובאתגרים הניצבים בדרך להכרה במעמדן המשפטי של זכויות אלה ומציגים דגמים מעשיים ליישומן בשיטת המשפט הישראלית.

הספר שנערך על-ידי פרופ' יורם רבין ופרופ' יובל שני, ראה אור בשנת 2004 בהוצאת רמות, אוניברסיטת תל-אביב. הספר כולל 2017 עמודים.

 

 

 

שנת הוצאה: 2004
שם ההוצאה: רמות, אוניברסיטת תל אביב
מספר עמודים: 2017

הקדמה מאת הנשיא אהרן ברק

"לא עוד קלישאות, אלא ניתוח מעמיק של הבעיה, על היבטיה השונים. יש להצטער שדבר זה לא נעשה בעבר. יבורכו עורכיו של קובץ זה שנטלו על עצמם משימה זו עתה. טרם איחרנו את המועד. אנו נמצאים במלוא המהלך החוקתי בישראל. הצעות אחדות לחוק יסוד: זכויות חברתיות פורסמו בעבר. בזכותם של ספר זה ושל פרסומים אחרים נתונים בידנו עתה הכלים המדוייקים יותר להתמודד עם השאלה: האם אנו רוצים בזכויות אלה בכלל וברמה חוקתית על-חוקית בפרט? הגיע הזמן לא לשבור את הראי,אלא להסתכל בו ולראות מי אנו ומה חפצנו. ספר זה מעמיד ראי לפנינו. יבורך המסתכל."

לקריאת ההקדמה במלואה לחצו כאן


פרנסס רדאי וערן גולן "חוקתיזציה של זכויות חברתיות" המשפט יא 641 (2007)

לקריאת הביקורת לחצו כאן

לרכישה